Wiadomości

Żołnierz pracownikiem

Opublikowany: maj 20, 13:49

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Konfederacja Pracodawców Polskich negatywnie ocenia m.in. propozycję zagwarantowania trwałości zatrudnienia dla żołnierzy rezerwy. Prezydent KPP, Andrzej Malinowski wysłał 11 maja br. stanowisko Konfederacji Pracodawców Polskich w tej sprawie do przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej Janusza Zemke.

Projekt ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP nie przewiduje m.in., rozwiązania lub wypowiedzenia przez pracodawcę stosunku pracy żołnierza rezerwy będącego pracownikiem, w okresie obejmującym przydział kryzysowy. Zdaniem KPP, istnieje obawa, że w takiej sytuacji pracodawca utraci wpływ na politykę zatrudnienia w swojej firmie.

KPP podkreśla, że pracownik jest dla pracodawcy inwestycją. W sytuacji, gdy nie spełnia on założonych kryteriów lub generuje straty, pracodawca musi mieć możliwość wycofania się z takiej inwestycji, co uniemożliwia projektowana ustawa.

Ponadto proponowany zapis może być przeszkodą w znalezieniu pracy dla bezrobotnych rezerwistów, związanych wojskowym kontraktem.

Źródło: www.kpp.org.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości