Akty prawne

W tym miejscu możecie Państwo skorzystać z doskonalej wyszukiwarki aktów prawnych udostępnionej na stronie Sejmu RP.

Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tego adresu internetowego w naszym serwisie, aby nie ograniczać możliwości wyszukiwania przepisów i umożliwić jak najszerszy do nich dostęp.

Internetowy system aktów prawnych

Pod adresem http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html można wyszukać akty prawne, które opublikowane zostały w Dzienniku Ustaw RP od 1919 roku oraz w Monitorze Polskim RP od 1946 roku. W tym zakresie także prawo już nie obowiązujące, co niejednokrotnie ma znaczenie np. przy stosowaniu prawa czasowego.

Wyszukiwania można dokonać przy użyciu listy haseł, roczników publikatorów, rodzajów i nazw własnych aktów prawnych.

Szukaj w serwisie

Aktualności

Czy w obowiązującym stanie prawnym art. 187 Kodeksu karnego wykonawczego nie ma zastosowania do wykonywania orzeczonego przepadku środków odurzających bądź substancji psychotropowych, o których mowa w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii?

Zasady wykonania środka karnego przepadku przedmiotów także w odniesieniu do środków odurzających bądź substancji psychotropowych, o których mowa w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2005 r. Nr 179, poz. 1485), określa art. 187 k.k.w. z wyjątkami określonymi w art. 194 k.k.w.

Czytaj dalej


Więcej

Archiwum wiadomości