Wiadomości

Wyniki wyborów w internecie

Opublikowany: cze 4, 14:42

Parlament Europejski przygotowuje się do wieczoru wyborczego. W niedzielę, 7 czerwca w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli zainstaluje się główny sztab wyborczy. Stąd, około 22.00 popłyną w świat pierwsze wyniki wyborów. Wcześniej odbędą się trzy debaty telewizyjne na tematy europejskie ze znanymi postaciami z życia publicznego. Wyniki wyborów skomentują z Brukseli i ze stolic państw członkowskich odchodzący przewodniczący PE Hans-Gert Pöttering i szefowie grup politycznych PE.

Informacje o wyniku wyborów w Unii Europejskiej będą publikowane na specjalne do tego celu stworzonej stronie internetowej www.elections2009-results.eu oraz działającej już obecnie www.elections2009.eu (polska wersja www.wybory2009.eu).

Strona zostanie uruchomiona o godzinie 18.00, 7-go czerwca. W pierwszym stadium będzie można na niej znaleźć historyczne dane z poprzednich wyborów.

Aktualne dane będą publikowane po zakończeniu ciszy wyborczej, w miarę jak wyniki exit-polls i wstępne wyniki wyborów będą napływały z państw członkowskich UE.

Na stronie zostaną opublikowane:

  • szacunkowa frekwencja w 27 państwach członkowskich i całkowita frekwencja w UE – około 21.00
  • wstępne szacunki liczby mandatów z podziałem na grupy polityczne – około 22.00
  • wstępne szacunki wyników w państwach członkowskich – po 22.00

Informacje będą uzupełniane w miarę napływania nowych informacji z państw członkowskich.

Na głównej witrynie internetowej PE (www.europarl.europa.eu) również będą pojawiać się informacje w 22 językach urzędowych UE: wybory w cytatach, forum na temat wyborów, pokaz zdjęć z Parlamentu Europejskiego.

Także na pozostałych platformach internetowych od 4 do 7 czerwca będą publikowane aktualne informacje o wyborach.

Źródło: www.europarl.europa.eu

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości