Wiadomości

Wadliwe samochody Mercedes i Jaguar

Opublikowany: maj 18, 05:54

Polscy przedstawiciele producentów poinformowali Urząd, że niektóre samochody Mercedes-Benz – model Atego i Sprinter oraz Jaguar S-Type i HJ mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

W autach Mercedes-Benz Atego, wyprodukowanych od stycznia 2005 roku do czerwca 2006 roku w Niemczech, możliwa jest awaria oświetlenia, poduszki powietrznej, układu sygnalizacji lub zwarcia niebezpiecznych przewodów elektrycznych. Spółka powiadomiła autoryzowane stacje obsługi Mercedes-Benz o możliwych usterkach. W Polsce do przeglądu trafi 529 pojazdów tej marki.

Spółka poinformowała również, że w pojazdach Mercedes-Benz Sprinter wyprodukowanych na przełomie 2006/2007 w Niemczech może dojść do przerwania dopływu paliwa podczas jazdy, co może skutkować m.in. nagłym zatrzymaniem samochodu. Usterka wynika z błędu popełnionego przy produkcji. Spółka poinformowała autoryzowane salony o zaistniałych problemach. W kraju kampanią objętych jest 9 pojazdów.

Ponadto UOKiK otrzymał powiadomienie o samochodach marki Jaguar S-Type i HJ z silnikiem Diesla, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w latach 2004-2007. W autach może dojść do awarii filtra, co w skrajnej sytuacji może skutkować zapaleniem się układu wydechowego. Przedsiębiorca zawiadomił właścicieli pojazdów objętych akcją. W kraju kampanią objętych jest 29 pojazdów. W przypadku wykrycia wady, samochód zostanie bezpłatnie naprawiony.

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.

Źródło: www.uokik.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości