Wiadomości

Rozporządzenie ws. kontroli wymogów wzajemnej zgodności

Opublikowany: mar 15, 09:04

W dniu 14 marca 2011 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie wymogów, do kontroli których jest właściwy powiatowy lekarz weterynarii oraz rodzajów tej kontroli, wydane na podstawie art. 31 a ust. 13 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U z 2008 r. Nr 170, poz. 1051, z późn. zm.). Rozporządzenie to przewiduje:

1. wprowadzenie przepisów regulujących zakres właściwości powiatowego lekarza weterynarii do kontroli wymogów wzajemnej zgodności, 2. określenie rodzaju kontroli w zależności od kontrolowanego przez powiatowego lekarza weterynarii wymogu (na miejscu lub administracyjnie).

Inspekcja Weterynaryjna w w/w ustawie została wskazana jako właściwy organ kontroli, o którym mowa w art. 48 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1122/2009 z dnia 30 listopada 2009. Wskazanie Inspekcji Weterynaryjnej jako organu odpowiedzialnego za kontrole wymogów w zakresie zdrowia publicznego, zdrowia zwierząt, zgłaszania chorób oraz dobrostanu zwierząt wynika z wyspecjalizowania w tym zakresie służb weterynaryjnych.

W rozporządzeniu tym określona została właściwość powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzania kontroli wymogów wskazanych w pkt A, B i C załącznika II do rozporządzenia nr 73/2009 (WE) z dn. 19 stycznia 2009 r. Ponadto w rozporządzeniu ograniczono kontrole w zakresie pkt A ust. 6-8 do kontroli na miejscu, natomiast w pozostałym zakresie (pkt B i C) przewidziane zostały kontrole administracyjne oraz na miejscu.

Termin wejścia w życie rozporządzenia jest uzasadniony faktem, iż przepisy ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego będące podstawą dla tego rozporządzenia wejdą w życie z dniem ogłoszenia.

Źródło: www.minrol.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości