Wiadomości

Zmiany w nadawaniu uprawnień i licencji zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami

Opublikowany: kwi 6, 08:06

Uściślenie sposobu i trybu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami – przez nadanie kompetencji sprawdzających ministrowi właściwemu do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, a także uproszczenie zasad przeprowadzania części ustnej egzaminu dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych to najważniejsze zmiany w podpisanej 1 kwietnia br. przez Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka nowelizacji rozporządzenia w sprawie nadawania uprawnień i licencji zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami. Zmiany w rozporządzeniu doprecyzowują obowiązujące przepisy.

Nowelizacja dotyczy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 15 lutego 2008 r. w sprawie nadawania uprawnień i licencji zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami (Dz. U. Nr 31, poz. 189). Na jego postawie rozpatrywane są wnioski o nadanie uprawnień i licencji zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami. Potrzeba zmiany rozporządzenia wynika z praktyki stosowania przepisów przez ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, Państwową Komisję Kwalifikacyjną, organizacje zawodowe będące organizatorami praktyki zawodowej oraz przez kandydatów ubiegających się o nadanie uprawnień lub licencji zawodowych.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadawania uprawnień i licencji zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: www.mi.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości