Wiadomości

Wyjaśnienie dotyczące wypisów z zaświadczeń na krajowy przewóz drogowy na potrzeby własne osób lub rzeczy

Opublikowany: wrz 22, 13:59

W odpowiedzi na liczne zapytania jednostek samorządu terytorialnego dotyczące stosowania § 27 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 lipca 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za czynności administracyjne związane z wykonywaniem przewozu drogowego oraz za egzaminowanie i wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych (Dz. U. Nr 155, poz. 918) informujemy, że w związku z wejściem w życie ww. rozporządzenia z dnia 26 lipca 2011r. w opinii resortu infrastruktury, organy samorządu terytorialnego, właściwe w sprawach związanych z wydawaniem dokumentów, o których mowa w ww. rozporządzeniu, wydając dodatkowy wypis z zaświadczenia na krajowy przewóz drogowy na potrzeby własne osób lub rzeczy udzielonego przed dniem 28 lipca 2011r., tj. przed dniem wejścia w życie ww. rozporządzenia, powinny wydać wypis na okres, na jaki było wydane dotychczasowe zaświadczenie oraz pobrać opłatę za ten wypis, zgodnie z treścią § 27 ust. 5 rozporządzenia: „Za wydanie wypisu z zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, w przypadku zgłoszenia przez przedsiębiorcę kolejnego pojazdu samochodowego niezgłoszonego we wniosku o wydanie tego zaświadczenia, pobiera się opłatę, o której mowa w ust. 2.”

Jednocześnie, w przypadku, gdy przedsiębiorca ubiega się o dokonanie zmiany w zaświadczeniu udzielonym przed dniem 28 lipca 2011 r., organ właściwy w tych sprawach, powinien wydać zaświadczenie z datą jego ważności odpowiadającą dacie wskazanej w dotychczasowym zaświadczeniu, stosując przepis § 27 ust. 3 ww. rozporządzenia: – „za zmianę zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, polegającą na zmianie danych w nim zawartych, o ile zmiana ta nie spowoduje zmiany formy prawnej prowadzonej działalności oraz po zwróceniu dotychczasowych dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 2, pobiera się opłatę w wysokości 25 zł”

Źródło: www.mi.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości