Wiadomości

Rząd udostępnia w sieci uchwalone akty prawne

Opublikowany: sty 7, 08:29

Od 1 stycznia 2010 r. każdy, kto ma dostęp do internetu, może zapoznać się z urzędową, tzw. autentyczną treścią aktu prawnego w dniu, w którym ukazuje się on w wirtualnym publikatorze zamieszczanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji: www.rcl.gov.pl. – To ważny element budowy demokratycznego państwa prawnego – mówi ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich, Henryk Michałowicz.

Sprawdzanie treści aktu prawnego w dniu, w którym pojawia się on na stronie internetowej, umożliwia obowiązująca od nowego roku nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych. – To bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki nowelizacji każdy za darmo, bez szukania w punktach sprzedaży i czekania na pocztową prenumeratę będzie mógł się zapoznać z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami – mówi ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich, Henryk Michałowicz.

Rządowe Centrum Legislacji przewiduje rozwój informatycznego systemu publikacji już obowiązującego prawa. Jeszcze na początku stycznia na stronie internetowej RCL ma się pojawić na bieżąco aktualizowany elektroniczny skorowidz przepisów zbudowany według układu haseł tematycznych, pod którymi będzie można znaleźć odpowiadające im akty prawne.

KPP przypomina jednocześnie, że na stronie internetowej powołanego przez KPP Centrum Monitoringu Legislacji (www.cml.kpp.org.pl) mogą Państwo zapoznać się ze wszystkimi etapami procesu legislacyjnego tworzonego w Polsce prawa związanego z szeroko rozumianym prowadzeniem działalności gospodarczej.

Źródło: www.kpp.org.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości