Wiadomości

Rozporządzenie zmieniające szczegółowe warunki przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”

Opublikowany: lis 6, 08:20

Dnia 5 listopada br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie, które zmienia szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zgodnie z tym rozporządzeniem wniosek o przyznanie pomocy finansowej w ramach powyższego działania może być złożony osobiście przez zainteresowanych albo przez upoważnioną osobę, przy czym jedna osoba lub upoważniona osoba może jednego dnia złożyć wyłącznie jeden wniosek. To ograniczenie nie dotyczy osób, które ubiegają się o pomoc finansową na realizacje inwestycji, w przypadku której refundacji podlega maksymalnie 75% kosztów kwalifikowanych i kiedy wymagane jest złożenie oddzielnego, dodatkowego wniosku (dotyczy to inwestycji realizowanych w związku z wdrożeniem Dyrektywy Azotanowej).

Wnioski dla których w pierwszym naborze zabraknie środków finansowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 30 października br. „w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” (Dz.U. Nr 201, poz. 1460), wszystkie złożone wnioski w pierwszym naborze od 9 listopada, które nie uzyskają dofinansowania ze względu na wyczerpanie się środków finansowych na ten rok, będą rozpatrywane w pierwszej kolejność w następnym naborze wniosków i będą traktowane tak, jak złożone pierwszego dnia.

Informujemy również, że rolnicy będą mogli składać wnioski w Oddziałach Regionalnych ARiMR także w sobotę 10 listopada br. Oddziały Regionalne będą czynne w tym dniu do godziny 16.15.

www.minrol.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości