Wiadomości

Rozporządzenie dot. systemów wsparcia bezpośredniego

Opublikowany: mar 15, 09:02

14 marca 2011 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinny spełniać wnioski w sprawach dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia.

Zaproponowane zmiany są konsekwencją zmian w ustawie z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2008 r. Nr 170, poz. 1051, z późn. zm.) oraz w rozporządzeniu z dnia 9 marca 2009 r. w sprawie rodzajów roślin objętych płatnością uzupełniającą oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. Nr 40, poz. 326, z późn. zm.).

W związku z powyższym, w rozporządzeniu:

  • wprowadzono przepisy pozwalające na zidentyfikowanie poprzednika rolnika w przypadku zaistnienia następstwa prawnego;
  • określony został wykaz dokumentów, które należy dołączyć do wniosku, w związku z zaistnieniem następstwa prawnego (tj.: oświadczenie następcy prawnego o objęciu w posiadanie wszystkich gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, dokument potwierdzający zaistnienie następstwa prawnego albo kopia tego dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza albo upoważnionego pracownika Agencji).

W związku z obowiązkiem zachowania cennych elementów krajobrazu, w 2011 r. wprowadzono obowiązek zaznaczania przez rolnika w materiale graficznym, który stanowi integralną część wniosku, oprócz drzew będących pomnikami przyrody i rowów, których szerokość nie przekracza 2 m, również znajdujących się w obrębie działki rolnej oczek wodnych o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2.

Źródło: www.minrol.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości