Wiadomości

Rada Ministrów przyjęła Plan wdrażania polityki migracyjnej

Opublikowany: gru 9, 14:41

Otwarcie na legalną migrację do Polski, skuteczne zapobieganie nielegalnej migracji, integracja cudzoziemców z polskim społeczeństwem – te i niemal dwieście rekomendacji Rady Ministrów z lipca 2012 roku zostało poddanych kompleksowej ocenie. Jej wyniki wraz z rekomendacjami posłużą lepszemu wdrożeniu polityki migracyjnej.

Przyjęty 2 grudnia 2014 r. dokument zawiera opis oraz ocenę stopnia wdrożenia niemal dwustu rekomendacji zawartych w przyjętej przez Radę Ministrów w lipcu 2012 r. polityce migracyjnej. Wskazuje również konkretne działania, które należy podjąć w celu pełnej realizacji przyjętych założeń, wśród nich znalazły się m.in. otwarcie na legalną migrację do Polski z uwzględnieniem sytuacji demograficznej i potrzeb naszego rynku pracy, skuteczne zapobieganie nielegalnej migracji, intensywne działania na rzecz integracji cudzoziemców z polskim społeczeństwem. Oprócz planowanych działań określono także organy odpowiedzialne za realizację, termin ich wdrożenia oraz źródła finansowania.

Plan wdrażania jest wynikiem prac międzyresortowego Zespołu do Spraw Migracji, któremu przewodniczy Minister Spraw Wewnętrznych. Przed przyjęciem przez Radę Ministrów Plan został poddany konsultacjom, w których uczestniczyły m.in. organizacje pozarządowe zrzeszające przebywających w Polsce cudzoziemców, organizacje międzynarodowe, środowiska naukowo-badawcze, wojewodowie i przedstawiciele samorządu terytorialnego.

Dalsze działania związane z monitorowaniem realizacji Planu oraz planowaną w przyszłości całościową ewaluacją prowadzonej polityki migracyjnej zostaną omówione podczas XVII posiedzenia Zespołu do Spraw Migracji, które odbędzie się 15 grudnia 2014 r.

Źródło: www.msw.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości