Wiadomości

Projekt rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów

Opublikowany: sty 23, 05:37

Ministerstwo Edukacji Narodowej przesłało dziś (20 stycznia) do konsultacji zewnętrznych projekt rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów za udział w przeprowadzaniu sprawdzianu i egzaminów zewnętrznych oraz nauczycieli akademickich za udział w przeprowadzaniu części ustnej egzaminu maturalnego.

Rozporządzenie przewiduje:

- nowe warunki wynagradzania egzaminatorów biorących udział w przeprowadzaniu egzaminu gimnazjalnego, w związku ze zmianą struktury zestawów zadań egzaminacyjnych nowej formuły egzaminu gimnazjalnego obowiązującej od roku szkolnego 2011/2012. Na egzaminie gimnazjalnym w roku 2012 liczba zadań otwartych (sprawdzanych przez egzaminatora) będzie mniejsza w porównaniu z egzaminem przeprowadzanym do 2011 r., co ma wpływ na skrócenie czasu potrzebnego na sprawdzenie jednej pracy egzaminacyjnej.

- warunki wynagrodzenia egzaminatorów biorących udział w przeprowadzaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, który będzie obowiązywał od 1 września 2012 r.

Ponadto, w związku z koniecznością zamrożenia wielkości wynagrodzeń bezosobowych w jednostkach sektora finansów publicznych na poziomie roku 2011 (co wynika z ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej), projekt rozporządzenia przewiduje również zmianę wysokości procentowych wskaźników służących do obliczania wynagrodzenia egzaminatorów biorących udział w przeprowadzaniu sprawdzianu, egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego.

Projektowane stawki wynagrodzenia egzaminatorów będą obowiązywały na sprawdzianie i egzaminach przeprowadzanych od 2012 r., z wyjątkiem sprawdzianu i egzaminów przeprowadzanych w styczniu i lutym 2012 r. w szkołach dla dorosłych oraz egzaminów zawodowych. Należy przypomnieć, że zarobki egzaminatorów uczestniczących w przeprowadzaniu sprawdzianu i egzaminów zależą od liczby sprawdzonych i ocenionych prac egzaminacyjnych.

Źródło: www.men.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości