Wiadomości

Porozumienie w sprawie możliwości połowowych dla Morza Bałtyckiego

Opublikowany: paź 26, 11:41

Podczas posiedzenia Rady Ministrów UE w Luksemburgu, ministrowie państw UE osiągnęli 22 października porozumienie polityczne w sprawie możliwości połowowych dla Morza Bałtyckiego na rok 2013.

Jak co roku, ustalone zostały całkowite dopuszczalne połowy (tzw. TAC / kwoty połowowe) dla śledzia, szprota, łososia, gładzicy oraz dorsza. Ponadto, dla dorsza ustalono również dopuszczalny nakład połowowy (tzw. dni na morzu). Ustalenia zostały dokonane w oparciu o propozycje przygotowane przez Komisję Europejską, z uwzględnieniem doradztwa naukowego przygotowanego przez Międzynarodową Radę Badań Morza (ICES) oraz opinii Komitetu Naukowo-Technicznego i Ekonomicznego ds. Rybołówstwa (STECF). Jak wskazuje doradztwo naukowe, poprawił się stan stad pelagicznych, co pozwoli na wzrost połowów w przyszłym roku, natomiast stan stad łososia i dorsza wymagał ustalenia niższych kwot.

W porównaniu do kwot obowiązujących w bieżącym roku, na rok 2013 ustalono wzrost kwot połowowych ryb pelagicznych: szprota (+11%), śledzia zachodniego (+23%) oraz śledzia centralnego (+15%). Natomiast, dla dorsza wschodniego ustalono kwotę niższą o -9%, a dla dorsza zachodniego kwotę niższą o -5,9%.

Źródło: www.minrol.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości