Wiadomości

Partnerstwo publiczno-prywatne w budownictwie

Opublikowany: kwi 3, 06:15

1 kwietnia br. Podsekretarz Stanu Olgierd Dziekoński spotkał się z szefem oddziału ds. operacji międzynarodowych brytyjskiego przedsiębiorstwa International Financial Services Stephenem Harrisem. Tematem rozmów były kwestie dotyczące zastosowania formuły tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacji inwestycji w zakresie rozbudowy infrastruktury i budownictwa mieszkaniowego.

Wiceminister O. Dziekoński podkreślił, że w Polsce głównymi uczestnikami projektów, prowadzonych w oparciu o zasady partnerstwa publiczno-prywatnego są jednostki samorządu terytorialnego. Rola rządu polskiego sprowadza się do tworzenia sprzyjającego otoczenia legislacyjnego dla projektów inwestycyjnych, prowadzonych w oparciu o zasady partnerstwa publiczno-prywatnego. Wiceminister wskazał także na możliwość wykorzystania przez gminy niektórych form partnerstwa publiczno-prywatnego w celu rozwoju tzw. budownictwa społecznego i budownictwa dostępnego.

W opinii Stephena Harrisa, obecnie mamy do czynienia z ewolucją formuły partnerstwa publiczno-prywatnego spowodowaną tym, iż coraz więcej rządów sięga po ten model dla realizacji dużych inwestycji o charakterze infrastrukturalnym. W związku z tym istnieje ryzyko wystąpienia poważnych braków kadrowych wśród firm zajmujących się doradztwem w zakresie wdrażania partnerstwa publiczno-prywatnego.

Źródło: www.mt.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości