Wiadomości

Odwołania od protestów w zamówieniach publicznych

Opublikowany: sie 4, 07:44

Zmianie uległa kwota, od której przysługuje możliwość składania do Prezesa Urzędu odwołań od rozstrzygnięć protestów. Zgodnie z przepisem art. 184 ust. 1 znowelizowanej ustawy od rozstrzygnięcia protestu przysługuje odwołanie, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europesjkich ogłoszeń o zamówieniach na dostawy i usługi. Kwoty te uzależnione są od statusu prawnego zamawiającego i kształtują się następująco: – 137.000 euro – zamówienia udzielane przez zamawiających z sektora finansów publicznych z wyłączeniem:

1. uczelni publicznych
2. jednostek badawczo – rozwojowych
3. państwowych instytucji kultury oraz z wyłączeniem
4. podsektora samorządowego

a także przez państwowe jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, – 211.000 euro – zamówienia udzielane przez innych zamawiających niż ww., z wyłączeniem zamówień sektorowych.

Zagadnienia dotyczące środków ochrony prawnej zostały uregulowane w Dziale VI ustawy – Prawo zamówień publicznych (art. 179 – 198).

Źródło: www.uzp.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości