Wiadomości

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego - podpisana

Opublikowany: sty 4, 08:45

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podpisała 30 grudnia 2009 r. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Wprowadza ono dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tych szkołach ponadgimnazjalnych, w których odbywa się część pisemna egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych.

Zgodnie z obowiązującym dotychczas rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.), dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych są dni, w których odbywa się część pisemna egzaminu maturalnego z języka polskiego i z tego przedmiotu obowiązkowego, do egzaminu z którego przystępuje największa liczba absolwentów w danej szkole, a także z języka mniejszości narodowej, do egzaminu z którego przystępują absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości.

W związku z tym, że od roku szkolnego 2009/2010 zmieniły się zasady egzaminu maturalnego i obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich absolwentów w części pisemnej egzaminu maturalnego obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego będzie również matematyka, konieczne stało się wprowadzenie zmiany w dotychczasowym § 6 ust. 4 rozporządzenia. Dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych będą zatem dni, w których przeprowadzana będzie część pisemna egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, a mianowicie z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, do którego przystępuje największa liczba absolwentów w danej szkole, a w przypadku szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej, także dzień, w którym absolwenci przystępują do egzaminu z tego języka.

W porównaniu z obecnym stanem prawnym wprowadza się zatem dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tych szkołach ponadgimnazjalnych, w których odbywa się część pisemna egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia.

Źródło: www.men.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości