Wiadomości

Nowe wysokości cen maksymalnych w programie „Szklanka mleka”

Opublikowany: paź 31, 12:48

W dniu 26 października 2007 r. Prezes Rady Ministrów podpisał rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2007/2008. Z uwagi na dynamiczny wzrost cen rynkowych mleka i przetworów mlecznych oraz spadającą opłacalność produkcji mleka i przetworów mlecznych na potrzeby mechanizmu „Szklanka mleka” zaproponowano podwyższenie dotychczas obowiązujących cen maksymalnych. Zakres przetworów mlecznych pozostawiono bez zmian. Powyższe rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 201, poz. 1449 z dnia 30 października 2007 r. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2007 r. Pełny tekst rozporządzenia dostępny jest także w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie resortu rolnictwa (ścieżka dojścia: BIP/Projekty ustaw i rozporządzeń/Projekty rozporządzeń).
Nowy poziom cen maksymalnych powinien zapobiec wycofywaniu się dostawców z mechanizmu, a tym samym spadkowi absorpcji środków unijnych oraz powinien zapewnić ciągłość i prawidłową realizację mechanizmu w roku szkolnym 2007/2008.
W bieżącym roku szkolnym mechanizm „Szklanka mleka” jest dofinansowany z trzech źródeł:

a) budżet UE (placówki oświatowe z wyłączeniem żłobków i szkół wyższych),
b) budżet krajowy (tylko szkoły podstawowe),
c) Fundusz Promocji Mleczarstwa (przedszkola i gimnazja).

Dzięki dopłatom z budżetu krajowego uczniowie szkół podstawowych mogą otrzymać mleko bez dodatków smakowych bezpłatnie, a pozostałe przetwory mleczne po znacznie obniżonych cenach.

Źródło: www.minrol.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości