Wiadomości

Nowe warunki i tryb rejestracji odbiorników rtv

Opublikowany: gru 15, 13:08

Od 13 grudnia 2007 r. użytkownicy odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych mogą uiszczać opłaty abonamentowe nie tylko w placówkach pocztowych, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę, na podstawie imiennej książeczki opłat abonamentowych, ale również w oparciu o standardowe druki w innych placówkach, takich jak banki czy punkty kasowe, także przez Internet.

Z dniem 13 grudnia 2007 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 25 września 2007r. w sprawie warunków i trybu rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych (Dz. U. Nr 187, poz. 1342).

Zgodnie z § 3 rozporządzenia, dowodem zarejestrowania odbiorników staje się wniosek o ich rejestrację lub zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownikowi odbiorników rtv.

Przez okres 12 miesięcy od daty wejścia w życie rozporządzenia dotychczasowe książeczki opłat abonamentowych nadal będą traktowane jako dowód zarejestrowania odbiorników. Za ich pomocą będzie można również uiszczać opłaty w placówkach pocztowych i dokonywać stosownych zmian danych dotyczących użytkowania odbiorników rtv. W tym okresie operator publiczny z urzędu nada wszystkim posiadaczom tych książeczek indywidualny numer identyfikacyjny, powiadamiając ich o tym na piśmie. Abonenci zobowiązani do uiszczania opłat otrzymają również nowe blankiety wpłat (spersonalizowane standardowe blankiety wpłat).

Nowi użytkownicy odbiorników rtv, celem dokonania ich rejestracji, powinni złożyć w placówce operatora publicznego wniosek, którego formularz będzie dostępny w tej placówce. Następnie w terminie 14 dni od daty przyjęcia wniosku otrzymają oni od operatora publicznego zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego.

Przewidziane w rozporządzeniu rozwiązania znacznie usprawnią administrowanie systemem i utworzenie jednej centralnej bazy danych o użytkownikach odbiorników rtv.

Źródło: www.mt.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości