Wiadomości

Możliwość otrzymania dofinansowania inwestycji na drogach samorządowych

Opublikowany: lut 9, 11:15

Ministerstwo Transportu informuje, że władze wojewódzkie, powiatowe oraz prezydenci miast na prawach powiatu mogą ubiegać się o dofinansowanie na inwestycje na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu, rozpoczętych przed dniem 1 stycznia 1999 r. oraz na budowę, modernizację, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu. Termin zgłaszania wniosków do 23 lutego 2007 r. Stosowne formularze znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Transportu www.mt.gov.pl.

W budżecie państwa utworzona została rezerwa subwencji ogólnej przeznaczona na dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych (na podst. art. 26 ust. 4 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego – Dz. U. z 2003 r. Nr 203, poz. 1966 z późn. zm.).

Na posiedzeniu Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w dniu 16 stycznia 2007 r. zostały ustalone następujące kryteria, według których będą oceniane i weryfikowane wnioskowane inwestycje:

w zakresie art. 26 ust. 4 pkt 1:

1. Zadania rozpoczęte przed dniem 1 stycznia 1999 r. i będące w realizacji.
2. Preferowanie zadań inwestycyjnych planowanych do zakończenia w roku 2007
w całości.
3. Zadania ze znaczącym udziałem środków własnych zarządcy drogi, w wysokości nie niższej niż kwota wnioskowanego dofinansowania.
4. Pełne wykorzystanie przyznanego w 2006 r. dofinansowania z rezerwy oraz zadeklarowanego udziału własnego w kosztach dofinansowanej inwestycji.
5. Ze względu na niewielką ilość środków rezerwy, przedmiotem dofinansowania powinien być tylko jeden projekt inwestycyjny zgłoszony przez zarządcę drogi

jednostkę samorządu terytorialnego.

w zakresie art. 26 ust. 4 pkt 3:

1. Środki z rezerwy przeznaczyć na inwestycje na drogach wojewódzkich i krajowych
w miastach na prawach powiatu.
2. Preferowanie zadań inwestycyjnych planowanych do zakończenia w roku 2007
w całości.
3. Pełne wykorzystanie przyznanego w 2006 r. dofinansowania z rezerwy oraz zadeklarowanego udziału własnego w kosztach dofinansowanej inwestycji.
4. Zadania ze znaczącym udziałem środków własnych zarządcy drogi, w wysokości nie niższej niż kwota wnioskowanego dofinansowania.
5. Ze względu na niewielką ilość środków rezerwy, przedmiotem dofinansowania powinien być tylko jeden projekt inwestycyjny zgłoszony przez zarządcę drogi

jednostkę samorządu terytorialnego.

W przypadku zgłoszenia większej liczby zadań należy jednoznacznie określić ich kolejność wg ustalonej przez samorząd hierarchii ważności, ponieważ rozpatrywane może być tylko jedno zadanie.

Źródło: www.mt.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości