Wiadomości

Masz problem z Funduszem Emerytur Pomostowych - napisz maila do ZUS

Opublikowany: mar 15, 09:45

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną skrzynkę mailową dla pracodawców opłacających składki na Fundusz Emerytur Pomostowych i osób zainteresowanych problematyką emerytur pomostowych.

e-mail FEP na ten adres należy kierować wszelkie pytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych, a w szczególności o obowiązkowych składkach na Fundusz Emerytur Pomostowych. Tworząc tą skrzynkę mailową Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyszedł na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, głównie pracodawców, którzy mają obowiązek opłacania składek na FEP. Obowiązująca od stycznia tego roku ustawa o emeryturach pomostowych rodzi bowiem wśród nich szereg wątpliwości. Większość placówek ZUS w Polsce spotyka się z licznymi pytaniami dotyczącymi obowiązku opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Teraz wszystkie te pytania można kierować do ZUS drogą mailową. Specjaliści z ZUS wyjaśnią wątpliwości w poczcie zwrotnej. W niedługim czasie w miejsce skrzynki e-mail zostanie uruchomiona nowa usługa elektroniczna w ramach internetowego serwisu obsługi klientów e-Inspektorat. Pozwoli ona zainteresowanym na zadanie pytania, śledzenie stanu załatwienia sprawy oraz uzyskanie odpowiedzi.

Jednocześnie Zakład pragnie podkreślić także, że zgodnie z unormowaniami ustawy o emeryturach pomostowych, podmiotem uprawnionym do kwalifikowania danego rodzaju pracy, jako pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze jest pracodawca (płatnik składek), u którego praca ta jest wykonywana i w związku z tym odpowiedzi dotyczące kwalifikowania prac w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze nie mogą być udzielane przez ZUS.

Źródło: www.zus.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości