Wiadomości

Konta bankowe dla polskich obywateli w bankach Wielkiej Brytanii

Opublikowany: paź 20, 15:04

Konta bankowe dla polskich obywateli w bankach Wielkiej Brytanii
Zaraz po akcesji naszego kraju do struktur UE, Polacy często mieli ogromne problemy z otwieraniem kont bankowych w brytyjskich bankach. Jednak wraz ze wzrostem liczby polskich imigrantów na Wyspach Brytyjskich, banki zaczęły maksymalnie upraszczać przepisy walcząc o nowego klienta.

Obecnie by otworzyć sobie rachunek w brytyjskim banku wystarczy dokument tożsamości. W większości banków wystarczy jeden: dowód osobisty lub paszport, niektóre żądają dostarczenia obydwu. Trzeba też mieć dokument potwierdzający adres zamieszkania w Wielkiej Brytanii, którym może być:

  • umowa najmu lokalu
  • rachunek za telefon, gaz, prąd itd.
  • list z urzędu państwowego typu urząd skarbowy (Inland Revenue) wystawiony imiennie na adres naszego zamieszkania.

Niektóre banki nie wymagają jednak nawet tego, zadowolą się polskim dowodem osobistym (wyłącznie nowym – plastikowym) z polskim adresem zameldowania.

Zaraz po przyjeździe do Wielkiej Brytanii z racji braku zdolności kredytowej możliwe jest otwarcie tylko rachunku podstawowego (BASIC account) umożliwiającego wykonywanie tylko podstawowych operacji bankowych bez dostępu do debetu (overdraft). Po upływie pewnego czasu (z reguły 6 do 12 miesięcy miesięcy w zależności od zarobków) bank zaproponuje nam otwarcie normalnego rachunku (current account).

Jeśli przez dłuższy okres czasu na nasze konto wpływają środki oraz posiada się umowę o stałym zatrudnieniu (contract) po upływie od 6 do 8 miesięcy również w zależności od zarobków można starać się o uzyskanie karty kredytowej.

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości