Wiadomości

Jak napisać obowiązkowe sprawozdanie ze zbiórki publicznej ?

Opublikowany: lut 10, 18:17

Sprawozdanie z wykorzystania środków pieniężnych i darów rzeczowych zgromadzonych podczas zbiórki należy napisać i wysłać w terminie do 1 miesiąca od zakończenia zbiórki.

Obowiązkowe jest również opublikowanie wyników zbiórki na stronie internetowej lub w formie ogłoszenia w prasie o zasięgu co najmniej takim jak obszar zbiórki]. Do sprawozdania należy dołączyć link do sprawozdania lub kopię ogłoszenia prasowego.

W opublikowanym raporcie/ogłoszeniu trzeba podać nazwę i siedzibę przeprowadzającego zbiórkę publiczną,nazwę instytucji wydającej zgodę oraz datę i numer pozwolenia,sumę zebranych środków pieniężnych, uwzględniającą ilość i rodzaj na poszczególne cele, według form zbiórki publicznej,rodzaj i ilość zebranych ofiar nie będących pieniędzmi, wysokość kosztów przeprowadzenia zbiórki publicznej, z dokładnym wymienieniem rodzaju i wysokości poszczególnych wydatków. (§ 12.).

To samo trzeba przedstawić w sprawozdaniu dla Ministra Administracji i Cyfryzacji. Do tego należy dodać informacje o tym, jakie wydatki i w jakiej wysokości zostały pokryte ze środków pochodzących ze zbiórki publicznej w ramach realizacji poszczególnych celów określonych w pozwoleniu. Jeżeli zbierane były dary rzeczowe, należy przedstawić ilość i rodzaj darów przekazanych na każdy z celów wskazanych w pozwoleniu.

Jeżeli zebrane środki nie zostaną wykorzystane w czasie trwania zbiórki, organizator powinien poinformować o pozostałych środkach oraz o sposobie i terminie ich wykorzystania.

Jeżeli zbiórka publiczna nie została przeprowadzona, należy o tym poinformować instytucję, która wydała pozwolenie oraz podać przyczyny, z powodu których nie przeprowadzono zbiórki.

Źródło: www.mac.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości