Wiadomości

Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej

Opublikowany: cze 17, 08:41

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje dyrektorów szkół, punktów i zespołów przedszkolnych oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, że od 15 czerwca obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Zobowiązuje ono przedszkola i szkoły podstawowe, w których zorganizowano oddziały przedszkolne, do wydania rodzicom dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym (w terminie do 15 czerwca) „Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej” na druku według wzoru nr 70, określonego w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

Jeżeli do 15 czerwca informacja nie została wydana, dyrektor placówki powinien bezzwłocznie dopełnić tego obowiązku, aby przed końcem roku szkolnego zapewnić rodzicowi możliwość poznania wyników pracy placówki z jego dzieckiem.

„Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej” jest wydawana wyłącznie tym rodzicom, którzy samodzielnie mogą zdecydować o przekazaniu jej szkole, w której dziecko rozpocznie naukę, jeśli uznają, że zawarte w niej uwagi mogą pomóc w dalszej pracy z dzieckiem oraz wspomaganiu jego rozwoju. Informacja nie jest świadectwem ukończenia przedszkola czy oddziału przedszkolnego. Jest ona jedynie podsumowaniem pracy z dzieckiem, opisującym opanowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Wskazuje również obszary, w których dziecko potrzebuje wsparcia w kolejnym etapie kształcenia ze względu na swoje zdolności lub problemy.

Obowiązek takiej oceny (gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole) zapisany został w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, która realizowana jest od 1 września 2009 roku.

Źróło: www.men.gov.pl

Skomentuj ten artykuł na forum

Szukaj w serwisie

Wzory pozwów, wniosków, umów i innych pism

Wiadomości i porady prawne

Konkordat między Rzeczpospolita Polską a Stolicą Apostolską

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

Czytaj dalej


Więcej

Porada prawna - Prenumerata RSS

Zaprenumeruj aktualności i porady

Archiwum wiadomości